Twinkly Stjerne | 100 LED | 57cm | Sort

189,00 DKK

Stjerne i sort 10mm correx, designet til Twinkly 100 LED-lyskæde. Perfekt som midtpunkt i dit lysshow.

Forventet levering: 8. december - 9. december

På lager

Antal
Pris
under 2
189,00 DKK
2 - 4
179,00 DKK - Spar 5%
5+
169,00 DKK - Spar 11%
× Twinkly Stjerne | 100 LED | 57cm | Sort
Varenummer (SKU): 2807 Kategorier: ,

Beskrivelse

Er du klar til at løfte dit Twinkly-lysshow til næste niveau? Denne stjerne er skræddersyet til Twinkly 100 LED-lyskæder og skaber en flot og symmetrisk lyseffekt.
Stjernen er 57 cm i diameter og leveres i sort 10 mm correx, som sikrer stabilitet og et professionelt look.

Specifikationer

Andre
Dimensioner 57 × 57 × 1 cm

FAQ

Kan normale lyskæder bruges i figurerne?
Ja, det kan de godt. Men, de er ikke lavet til det. Nogle lyskæder vil måske være for store og andre for små. Figurerne er desinget til Twinkly RGB Gen 2 lyskæder.
Kan man bruge RGB og RGBW lyskæder?

Ja, det kan man sagtens. Bemærk dog, at RGBW-LED’erne er cirka 1 mm bredere end den almindelige RGB-version, så hullerne skal udvides en smule med det medfølgende bor.

Leveres figurerne med lys i?
Nej, lyskæderne skal købes separat
Kan jeg tage mine Twinkly-lys ud og sætte dem i en anden figur?

Ja, det kan du. Hullerne i figurerne er designet til at holde lysene sikkert på plads, så de ikke falder ud. Derfor kan det kræve en smule forsigtighed og jævn kraft at fjerne dem.
Vi anbefaler, at du trækker lysene lige ud uden at dreje eller bøje dem, da toppen af LED-noden kan blive beskadiget, hvis den udsættes for for meget pres.

Hvorfor er nogle af hullerne svære at trykke LED ind i?

Hullerne i Twinkly-rekvisitterne er nøje finjusteret for at gøre det så nemt som muligt at trykke lysene på plads. Af og til kan du dog opleve, at et enkelt lys er lidt sværere at få igennem.

Det skyldes, at correx (materialet, som figuren er lavet af) består af lange riller med hårde plastkanter. Hvis et hul tilfældigvis ligger lige oven på en sådan kant, kan det gøre det lidt vanskeligere at få lyset igennem.

Derfor medfølger der et lille bor til alle nye kunder. Brug det på bagsiden af rekvisitten til forsigtigt at udvide de besværlige huller – så klikker lyset nemt på plads!